Kuidas Digimakse mõte idanes

Nagu iga uus rakendus või veebilahendus, sai ka Digimakse alguse eelkõige isiklikust vajadusest.

Luues ühte autorendiga tegelevat portaal sai uuritud erinevate pangalinkide võimalusi ning korduvalt ja korduvalt peaga vastu seina joostud. Seepeale sai endalt küsitud, et miks see kõik nii keeruline peab olema. Kusjuures samal ajal oli ka käsil üks veebipoe ehitus Soomes ning veidi internetiavarustes ringi luusides leidsin sealsel turul tegutseva ettevõtte, kes pakkus kasutajatele ühtset ja koondatud  pangalingi teenust. Veidi edasi uurides aga selgus, et kõik pakutavad teenused on kas tasulised, liitumistasudega või siis kuumaksupõhised ning päris keerulise integratsiooniga. Loomulikult on kõik varmad pakkuma oma abi integreerimisel, kuid seda jällegi mingi tasu eest.

Mõtet edasi arendades tekkis idee luua ühtne maksevõimalus, mille paigaldamise ja kasutamisega saaksid hakkama ka suht arvutivõõrad inimesed. Seega arendasime Digimakse välja selliselt, et oleks võimalus genereerida ühest tootest koosnevat makselehte, mida saaks siis hõlpsalt sotsiaalvõrgustikes jagada, et oleks olemas maksenupu võimalus kasutajate kodulehele paigaldamiseks ning samuti ka veidi keerulisem API kutsung, mida saaksid siis kasutada juba veidi programmeerimisteadlikumad kasutajad.

Ühesõnaga lõime keskkonna, mille abil on võimalik kasutajatel üles panna oma tooted ükskõik kuhu veebilehele ning mille kaudu nad saaksid vastu võtta raha selle toote ostjatelt kasutades Eesti suurimate pankade pangalinke.

Ja nüüd tuleb see kõige magusam osa, me pakume seda kõike tasuta, pole kuumaksu ega ka liitumistasusid. Loomulikult lisanduvad teatud väikesed teenustasud, kuid need on seotud juba konkreetsete tehingutega Digimakse lehel. Kokkuvõttes on need kasutaja jaoks kaduvväikesed võrreldes selle potentsiaaliga ja võimalustega mida Digimakse lahendus kasutajatele pakub.

Leian, et Digimakse ei ole staatiline tööriist vaid on loodud arenema ühes kasutajatega ning nende soovidega. Arendustöö käib nagu öeldakse kõikides sektsioonides ning pakutavate teenuste ja võimaluste hulk kasvab jätkuvalt.

Loodan siiralt, et leiaksite võimaluse panustada mõne minuti andmaks meile tagasisidet, et saaksime Digimakse platvormi arendada veelgi paremaks. Tagasisidet saate hetkel anda läbi Facebooki lehe või siis võttes ühendust läbi kontaktivormi.

Leave a Comment

twenty + 12 =