Home » Uudised » Digimaksed – Millega arvestada ja kuidas neid kasutada?

Digimaksed – Millega arvestada ja kuidas neid kasutada?

Digimaailma arenguga on maksetehnoloogiad läbi teinud suure avantüüri. Traditsioonilised pangakaardid ja sularaha vahetuvad järjest sagedamini digimaksete vastu. See artikkel annab ülevaate digimaksete plussidest, miinustest ja sellest, kuidas neid kasutada.

Sissejuhatus

Digimaksed ehk elektroonilised makselahendused on tänapäevase äritegevuse keskmesse jõudnud. Need võimaldavad kiiret, mugavat ja turvalist maksete sooritamist nii e-poodides kui ka kohapeal. Kasutades erinevaid digimakseid, saavad ettevõtted ja tarbijad vabaneda sularaha kasutamise vajadusest ning vähendada maksete töötlemise kulusid.

Sisu

1. Digimaksete eelised

Digimaksetel on mitmeid eeliseid, mis muudavad need traditsiooniliste makselahendustega võrreldes atraktiivsemaks. Esiteks pakuvad digimaksed paindlikkust, kuna maksete sooritamine on võimalik igal ajal ja igas kohas, kus on internetiühendus. See muudab kaupade ja teenuste ostmise lihtsamaks ning kiirendab maksete liikumist. Lisaks on digimaksete kasutamine turvaline, sest enamus digimaksete platvorme kasutavad tänapäevast krüptograafiat ning topeltautentimise meetmeid, mis tagavad klientide andmete kaitse. Digimaksed aitavad ka vältida rahakoti kaotust või vargust, kuna maksete tegemine toimub nutitelefonis või arvutis ning kaardiinfot pole vaja kaasas kanda.

2. Erinevad digimakseviisid

Digimaksetel on lai valik erinevaid viise, mille vahel valida. E-kaubanduse puhul on kõige levinumad makselahendused pangalinkide kaudu maksmine, krediitkaardid, digitaalsed rahakotid nagu PayPal või Apple Pay ning krüptovaluutad nagu Bitcoin või Ethereum. Lisaks on võimalik müüa kaupu või teenuseid elektrooniliste maksevahendajate juures, näiteks Amazon või eBay. Iga digimakseviis toob kaasa oma eelised ja piirangud, seega on oluline valida endale sobivaim lahendus.

3. Digimaksete kasutamine Eestis

Eestis on digimaksete kasutamine väga levinud. Enamik ettevõtteid pakub võimalust tasuda pangakaardiga nii füüsilises kaupluses kui ka veebikaubanduses. Paljud restoranid, kauplused ja teenusepakkujad võtavad vastu ka kontaktivabaid digimakseid nagu näiteks MobilePay või Google Pay. Eestis on ka mitmeid e-riigi teenuseid, mille eest saab tasuda digimaksete kaudu. Näiteks on võimalik maksta digiretseptide, riigilõivude või muude ametiasutuste teenuste eest läbi internetipanga või mobiilirakenduse.

Kokkuvõte

Digimaksed on muutunud üha olulisemaks osaks tänapäeva ühiskonnast ning pakuvad palju eeliseid. Need on kiired, turvalised ja mugavad ning võimaldavad ettevõtetel ja tarbijatel säästa aega ja vaeva. Eestis on digimaksed laialdaselt kasutusel ning järjest rohkem ettevõtteid võtab vastu erinevaid digimakseviise. Kui Sa pole veel digimaksetega kursis, siis on aeg hakata neid kasutama ning nautida nende pakutavaid eeliseid.